Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania

Tylko aktualna treść ulotki zawartej w opakowaniu z zakupionym lekiem może dostarczyć aktualną wiedzę o leku, wskazaniach, przeciwwskazaniach, zaleceniach, środkach ostrożności, skutkach ubocznych, dawkowaniu i innych. Zawsze to ulotka powinna być brana pod uwagę analizując dany medykament.

Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

Nawet mając pełną wiedzę z ulotki, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutom. Jakkolwiek przykładamy dużą wagę do tego, aby informacje prezentowane na niniejszej stronie były zawsze poprawne i aktualne, może zdarzyć się sytuacja, że dane informacje o leku zostaną zmienione (na przykład po dużej ilości zgłoszeń skutków niepożądanych leku kierowanych do podmiotu odpowiedzialnego) przez co zmienia się treść ulotki. Dlatego zawsze należy konsultować się z fachowcem – w tym przypadku z lekarzem lub farmaceutą.

Każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Wszyscy znamy te słowa z telewizyjnych i radiowych reklam medykamentów. Nie są one jednak tylko sloganem. Wiedzy o lekach nie należy czerpać z reklam telewizyjnych czy też radiowych.

Informacji o lekach nie czerp z internetu

Dodatkowo, wiedzy o zdrowiu nie należy czerpać z internetu, nie należy szukać pomocy na forach internetowych i w grupach dyskusyjnych. Tak, te słowa przeczytaliście na internetowym serwisie o lekach i tak, nie należy informacji czerpać z internetu. Zawsze należy konsultować się z fachowcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *