Sinupret

1.1. Sinupret – postać farmakologiczna

Lek Sinupret tabletki drażowane jest dostępny w opakowaniach po 50, 100 lub 200 tabletek. Jeden blister z folii PVC/PVDC/Al zawiera 25 sztuk tabletek. Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

1.2. Sinupret – skład

Substancjami czynnymi leku są: korzeń goryczki, kwiat pierwiosnka z kielichem, ziele szczawiu, kwiat bzu czarnego, ziele werbeny. Pozostałe składniki leku to: Składniki rdzenia tabletki drażowanej: Żelatyna, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, sorbitol, E420 kwas stearynowy, woda oczyszczona. Składniki otoczki tabletki drażowanej: kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, wapnia węglan, olej rycynowy oczyszczony, kompleks miedziowy chlorofiliny E 141, dekstryna, glukoza ciekła (sucha substancja), lak glinowy indygotyny E 132, magnezu tlenek lekki, skrobia kukurydziana, wosk Montana, ryboflawina E101, szelak, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek.

1.3. Sinupret – podmiot odpowiedzialny

BIONORICA SE, Kerschensteinerstrasse 11 – 15, 92318 Neumarkt Niemcy. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego: Bionorica Polska Sp z o.o., ul. Leszno 14, 01 – 192 Warszawa, Polska. Tel /Fax +(48) 22 886 46 06.

1.4. Sinupret – dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zazwyczaj stosowana dawka leku Sinupret, to: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: doustnie po 2 tabletki drażowane 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 lat do 11 lat: doustnie 1 tabletkę drażowaną 3 razy na dobę. W szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Podczas stosowania leku Sinupret, podobnie jak innych leków o działaniu sekretolitycznym, zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Pominięcie zastosowania leku Sinupret W przypadku niezastosowania kolejnej dawki leku w wyznaczonym czasie, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się czas zastosowania następnej dawki, należy pominąć opuszczoną dawkę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania leku Sinupret Zaprzestanie stosowania leku Sinupret może spowodować nasilenie dolegliwości, z powodu których jest stosowany. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

1.5. Sinupret – wskazania

Sinupret to stosowany tradycyjnie lek pochodzenia roślinnego o działaniu sekretolitycznym. Sinupret powoduje rozrzedzenie śluzu, dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Lek Sinupret stosuje się wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Jeśli po upływie 7 – 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

1.6. Sinupret – przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na korzeń goryczki, kwiat lub kielich pierwiosnka, ziele szczawiu, kwiat bzu czarnego, ziele werbeny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. U pacjentów z wrażliwym żołądkiem lub zaburzeniami żołądka wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas przyjmowania tego leku. Należy skonsultować się z lekarzem jeżeli objawy trwają dłużej niż 7 – 14 dni, pogarszają się lub nawracają okresowo i(lub) utrzymuje się gorączka, silny ból lub dolegliwości niejasnego pochodzenia. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta rzadkie dziedziczne zaburzenia w postaci nietolerancji fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy – galaktozy, niedobór sacharazy – izomaltazy, rzadko występującą dziedziczną nietolerancję galaktozy lub niedobór laktazy (typu Lapp), pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 6 lat nie jest wskazane z powodu braku wystarczających danych. Lek Sinupret w postaci tabletek drażowanych zawiera laktozę, sorbitol, sacharozę i glukozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta zaburzenia w postaci nietolerancji niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

2. Sinupret – informacje podstawowe

2.1. Sinupret – skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Sinupret może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zaburzenia żołądka i jelit np. ból brzucha, nudności oraz miejscowe reakcje nadwrażliwości – osutka, rumień, świąd występują niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób). Istnieje możliwość wystąpienia poważnych reakcji alergicznych takich jak obrzęk warg, języka i gardła i(lub) krtani ze zwężeniem dróg oddechowych (obrzęk naczynioruchowy), zadyszka, obrzęk twarzy. Częstość wystąpienia tych działań niepożądanych jest nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych). W przypadku wystąpienia pierwszych objawów nadwrażliwości lub reakcji alergicznych, należy przerwać stosowanie leku Sinupret tabletki drażowane i skonsultować się z lekarzem.

2.3. Sinupret podczas ciąży

Jak w przypadku wszystkich innych leków, lek Sinupret w postaci tabletek drażowanych należy podawać podczas ciąży jedynie po przeprowadzeniu przez lekarza dokładnej oceny stosunku ryzyka do korzyści terapii. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

2.4. Sinupret a karmienie piersią

Leku Sinupret tabletki drażowane nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

2.5. Sinupret z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Do tej pory nie są znane interakcje z innymi lekami.

2.6. Sinupret przy nadciśnieniu

Brak informacji.

2.7. Sinupret a prowadzenie pojazdów

Lek nie wywiera wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

2.8. Sinupret a alkohol

Brak informacji.

2.9. Sinupret – przedawkowanie

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Sinupret W przypadku przedawkowania, działania niepożądane wymienione poniżej mogą być bardziej nasilone. Jeśli pacjent przyjął większą ilość leku Sinupret niż powinien, należy powiadomić lekarza. Lekarz zadecyduje o podjęciu niezbędnej terapii.

3. Sinupret – informacje dodatkowe

3.1. Gdzie kupić Sinupret

Sinupret dostępny jest w każdej aptece. Należy do grupy popularnych leków i jest dostępny w sposób powszechny. Zapytaj o Sinupret w najbliższej aptece.

3.2. Sinupret – cena, ile kosztuje Sinupret?

Cena opakowania Sinupretu uzależniona jest od wielkości opakowania i cennika apteki. O cenę Sinupretu zapytaj w ulubionej bądź najbliższej aptece.

3.3. Sinupret – zamienniki

Przedstawiamy listę zamienników Sinupretu. Przed wyborem zamiennika skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Zamienniki Sinupretu: brak danych.

3.4. Sinupret na receptę czy Sinupret bez recepty?

Sinupret dostępny jest bez recepty.

3.5. Sinupret – ulotka

Pobierz ulotkę Sinupretu.

3.6. Sinupret – opinie

Poniżej przedstawiamy opinię użytkowników serwisu DataPharm na temat leku Sinupret. Jeśli posiadasz własną opinię o Sinupretu, podziel się nią z czytelnikami serwisu dodając komentarz.

5 thoughts on “Sinupret

  1. Zażywałam ten lek od 5 dni i moje opinie są zadowalające. Znacznie lepsze od wcześniejszego zamiennika. Od tego momentu tylko to lekarstwo.

  2. Zażywałam ten lek od tygodnia i moje opinie są na plus. Lepsze od wcześniejszego zamiennika. Od dziś tylko ten lek!

  3. Brałem to lekarstwo od 5 dni i nasze spostrzeżenia są zadowalające. Lepsze od zamienników. Od dziś tylko ten lek!

  4. Brałem to lekarstwo od miesiąca i moje spostrzeżenia są zadowalające. Dużo lepsze od zamienników. Od tego momentu wyłącznie ten lek!

  5. Przyjmowałem to lekarstwo od jakiegoś czasu i moje wnioski są pozytywne. Znacznie lepsze od wcześniejszego zamiennika. Od tego momentu wyłącznie to lekarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *