Nifuroksazyd

1.1. Nifuroksazyd – postać farmakologiczna

Lek ma postać tabletek o kształcie obustronnie wypukłych krążków barwy żółtej o jednolitej powierzchni, z jednostronnym grawerem z logo firmy Hasco-Lek. Jedno opakowanie leku zawiera 12 tabletek powlekanych w tekturowym pudełku.

1.2. Nifuroksazyd – skład

Co zawiera lek Nifuroksazyd 200 Hasc? Substancją czynną leku jest nifuroksazyd (Nifuroxazidum). 1 tabletka powlekana zawiera 200 mg nifuroksazydu. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian oraz otoczka Opadry II o składzie: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, żółcień chinolinowa, lak (E 104); talk, tytanu dwutlenek (E 171), żółcień pomarańczowa, lak (E 110); indygokarmin, lak (E 132).

1.3. Nifuroksazyd – podmiot odpowiedzialny

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A., 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E. Informacja o leku tel. + 48 22 742 00 22 e-mail: informacjaoleku@hasco-lek.pl.

1.4. Nifuroksazyd – dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. Zalecana dawka to:

 • Dorośli: 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.
 • Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 600 do 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Lek stosuje się doustnie.

1.5. Nifuroksazyd – wskazania

Lek Nifuroksazyd 200 Hasco stosuje się w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

1.6. Nifuroksazyd – przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nifuroksazyd 200 Hasco? Jeśli pacjent ma uczulenie na nifuroksazyd, pochodne 5-nitrofuranu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Ostrzeżenia i środki ostrożności. Przed rozpoczęciem stosowania leku Nifuroksazyd 200 Hasco należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Podczas leczenia niezbędne jest uzupełnianie płynów i elektrolitów. Jeśli biegunka utrzymuje się po 2 lub 3 dniach leczenia lub w przypadku nasilenia biegunki podczas stosowania leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

2. Nifuroksazyd – informacje podstawowe

2.1. Nifuroksazyd – skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Nifuroksazyd jest zwykle dobrze tolerowany. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości objawiające się skórnymi odczynami alergicznymi.

2.3. Nifuroksazyd podczas ciąży

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Nifuroksazyd 200 Hasco u kobiet w ciąży.

2.4. Nifuroksazyd a karmienie piersią

Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Nifuroksazyd 200 Hasco podczas karmienia piersią.

2.5. Nifuroksazyd z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

2.6. Nifuroksazyd przy nadciśnieniu

Brak informacji.

2.7. Nifuroksazyd a prowadzenie pojazdów

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

2.8. Nifuroksazyd a alkohol

Spożywanie alkoholu w trakcie leczenia może wywołać reakcję przejawiającą się nasiloną biegunką, wymiotami, bólem brzucha.

2.9. Nifuroksazyd – przedawkowanie

W przypadku świadomego lub przypadkowego przyjęcia dużych ilości leku, należy spowodować wymioty i zgłosić się do lekarza.

3. Nifuroksazyd – informacje dodatkowe

3.1. Gdzie kupić Nifuroksazyd

Nifuroksazyd dostępny jest w każdej aptece. Należy do grupy popularnych leków i jest dostępny w sposób powszechny. Zapytaj o Nifuroksazyd w najbliższej aptece.

3.2. Nifuroksazyd – cena, ile kosztuje Nifuroksazyd?

Cena opakowania Nifuroksazydu uzależniona jest od wielkości opakowania i cennika apteki. O cenę Nifuroksazydu zapytaj w ulubionej bądź najbliższej aptece.

3.3. Nifuroksazyd – zamienniki

Przedstawiamy listę zamienników Nifuroksazydu. Przed wyborem zamiennika skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Zamienniki Nifuroksazydu:

 • Nifuroksazyd Gedeon Richter, tabletki powlekane
 • Nifuroksazyd Hasco, tabletki powlekane
 • Nifuroksazyd Polfarmex, tabletki powlekane
 • Zyfurax Forte, tabletki powlekane
 • Zyfurax Junior, tabletki powlekane
 • Endiex, kapsułki
 • Nifuroksazyd Gedeon Richter, kapsułki
 • Nifuroksazyd Gedeon Richter, zawiesina
 • Nifuroksazyd Hasco, zawiesina
 • Nifuroksazyd Polfarmex, zawiesina
 • Zyfurax Baby, zawiesina

3.4. Nifuroksazyd na receptę czy Nifuroksazyd bez recepty?

Nifuroksazyd dostępny jest bez recepty.

3.5. Nifuroksazyd – ulotka

Pobierz ulotkę Nifuroksazydu.

3.6. Nifuroksazyd – opinie

Poniżej przedstawiamy opinię użytkowników serwisu DataPharm na temat leku Nifuroksazyd. Jeśli posiadasz własną opinię o Nifuroksazydzie, podziel się nią z czytelnikami serwisu dodając komentarz.

5 thoughts on “Nifuroksazyd

 1. Przyjmowałam to lekarstwo od tygodnia i moje efekty są zadowalające. Lepsze od wcześniejszego zamiennika. Od teraz wyłącznie ten lek.

 2. Zażywałam ten lek od 5 dni i nasze efekty są zadowalające. Znacznie lepsze od zamienników. Od teraz wyłącznie ten lek!

 3. Zażywałem to lekarstwo od miesiąca i moje wnioski są zadowalające. Znacznie lepsze od zamiennika. Od dziś wyłącznie to lekarstwo.

 4. Przyjmowałem ten lek od jakiegoś czasu i moje wnioski są zadowalające. Dużo lepsze od wcześniejszego zamiennika. Od tego momentu tylko to lekarstwo.

 5. Zażywałem to lekarstwo od miesiąca i nasze spostrzeżenia są zadowalające. Lepsze od zamiennika. Od dziś tylko to lekarstwo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *