Clotrimazoum

1.1. Clotrimazolum – postaci leku

Lek ma postać kremu koloru białego. Opakowanie leku to tuba aluminiowa zawierająca 20 g kremu, umieszczona w tekturowym pudełku.

1.2. Clotrimazolum – skład

Substancją czynną leku jest klotrymazol. 1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu. Substancje pomocnicze to: alkohol cetostearylowy, oktylododekanol, polisorbat 60, sorbitanu stearynian, olbrot syntetyczny, alkohol benzylowy, woda oczyszczona.

1.3. Clotrimazolum – podmiot odpowiedzialny

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca: GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., ul. Grunwaldzka 189, 60-322 Poznań, tel.: (61) 860 12 00, faks: (61) 867 57 17.

1.4. Clotrimazolum – dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Zalecana dawka Krem należy nakładać cienką warstwą na zmienione chorobowo miejsca 2 lub 3 razy na dobę. Krem należy stosować jednocześnie na wszystkie zakażone miejsca. Czas trwania leczenia Lek należy stosować przez okres 2 do 4 tygodni, nawet jeśli objawy choroby ustąpią. Nieprzestrzeganie tego zalecenia grozi nawrotem zakażenia. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach stosowania leku, należy ponownie zgłosić się do lekarza. Pominięcie zastosowania leku Clotrimazolum GSK Należy kontynuować stosowanie leku nie zwiększając następnej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania leku Clotrimazolum GSK Nie należy przerywać stosowania leku nawet, jeśli objawy choroby ustąpiły. Przerwanie leczenia grozi nawrotem zakażenia. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

1.5. Clotrimazolum – wskazania

Clotrimazolum GSK w postaci kremu jest wskazany do miejscowego leczenia:

  • grzybic skóry rąk i stóp, tułowia, podudzi i nóg, wywoływanych przez dermatofity,
  • łupieżu pstrego,
  • zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (warg sromowych oraz napletka i żołędzi), wywołanych przez drożdżaki (zakażenia takie zwane są także kandydozami).

1.6. Clotrimazolum – przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Clotrimazolum GSK – jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną- klotrymazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Ostrzeżenia i środki ostrożności – leku nie zaleca się stosować w okolicach oczu. Nie połykać.  Należy jednocześnie leczyć wszystkie obszary, które mogą być objęte chorobą.

2. Clotrimazolum – informacje podstawowe

2.1. Clotrimazolum – skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Z nieznaną częstością mogą wystąpić: reakcje uczuleniowe (takie jak: pokrzywka, duszności, zbyt niskie ciśnienie krwi, omdlenie), świąd, wysypka, pęcherze, złuszczanie się naskórka, uczucie bólu lub dyskomfortu, pieczenie, kłucie, obrzęk, podrażnienie, rumień. 100 g kremu zawiera 1,5 g alkoholu cetostearylowego, co może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry, objawiające się swędzącymi wypryskami lub pęcherzykami, niekiedy obrzękiem).

2.3. Clotrimazolum podczas ciąży

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Należy unikać stosowania leku Clotrimazolum GSK w pierwszym trymestrze ciąży.

2.4. Clotrimazolum a karmienie piersią

Należy zaprzestać karmienia piersią podczas leczenia lekiem Clotrimazolum GSK.

2.5. Clotrimazolum z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Klotrymazol stosowany miejscowo na błony śluzowe zewnętrznych narządów płciowych może uszkadzać mechaniczne środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu (prezerwatywy i krążki domaciczne), a tym samym osłabiać ich skuteczność. Dlatego w czasie leczenia klotrymazolem i przez co najmniej 5 dni po jego zakończeniu, należy stosować inne środki antykoncepcyjne. Należy skontaktować się z lekarzem w celu wyboru innej metody zapobiegania ciąży.

2.6. Clotrimazolum przy nadciśnieniu

Brak informacji.

2.7. Clotrimazolum a prowadzenie pojazdów

Clotrimazolum GSK nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

2.8. Clotrimazolum a alkohol

Brak informacji.

2.9. Clotrimazolum – przedawkowanie

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia doustnego, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

3. Clotrimazolum – informacje dodatkowe

3.1. Gdzie kupić Clotrimazolum

Clotrimazolum dostępny jest w każdej aptece. Należy do grupy popularnych leków i jest dostępny w sposób powszechny. Zapytaj o Clotrimazolum w najbliższej aptece.

3.2. Clotrimazolum – cena, ile kosztuje Clotrimazolum?

Cena opakowania Clotrimazolumu uzależniona jest od wielkości opakowania i cennika apteki. O cenę Clotrimazolumu zapytaj w ulubionej bądź najbliższej aptece.

3.3. Clotrimazolum – zamienniki

Przedstawiamy listę zamienników Clotrimazolumu. Przed wyborem zamiennika skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Zamienniki Clotrimazolum: Canesten (tabletki dopochwowe), Clotidal (krem dopochwowy), Clotrimazol (substancja), Clotrimazolum Aflofarm (krem), Clotrimazolum GSK (krem), Clotrimazolum Hasco (krem), Clotrimazolum Medana (płyn), Clotrimazolum US Pharmacia (krem), Clotrimazolum Ziaja (krem), Fungotac (krople do uszu), Seboton (krem).

3.4. Clotrimazolum na receptę czy Clotrimazolum bez recepty?

Clotrimazolum dostępny jest bez recepty.

3.5. Clotrimazolum – ulotka

Pobierz ulotkę Clotrimazolumu

3.6. Clotrimazolum – opinie

Poniżej przedstawiamy opinię użytkowników serwisu DataPharm na temat leku Clotrimazolum. Jeśli posiadasz własną opinię o Clotrimazolum, podziel się nią z czytelnikami serwisu dodając komentarz.

5 thoughts on “Clotrimazolum GSK

  1. Przyjmowałam ten lek od tygodnia i nasze spostrzeżenia są na plus. Lepsze od wcześniejszych zamienników. Od teraz wyłącznie ten lek.

  2. Brałam to lekarstwo od dwóch tygodni i nasze opinie są na plus. Dużo lepsze od wcześniejszego zamiennika. Od teraz wyłącznie ten lek.

  3. Zażywałam ten lek od jakiegoś czasu i moje wnioski są pozytywne. Dużo lepsze od wcześniejszego zamiennika. Od tego momentu tylko ten lek.

  4. Brałam to lekarstwo od dwóch tygodni i nasze wnioski są zadowalające. Dużo lepsze od wcześniejszych zamienników. Od teraz tylko to lekarstwo!

  5. Przyjmowałam ten lek od tygodnia i nasze efekty są pozytywne. Lepsze od zamienników. Od teraz wyłącznie to lekarstwo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *