Biotebal

1.1. Biotebal – postać farmakologiczna

Lek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B. Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny. Tabletki Biotebal są barwy białej, obustronnie płaskie, o gładkiej powierzchni. Tekturowe pudełko zawiera odpowiednio: 30, 60 lub 90 tabletek w blistrach z folii Aluminium/PVC. Nie wszystkie wielkości i rodzaje opakowań muszą znajdować się w obrocie.

1.2. Biotebal – skład

Substancją czynną leku jest biotyna. Każda tabletka zawiera 5 mg biotyny. Pozostałe składniki leku to: sorbitol (E 420), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

1.3. Biotebal – podmiot odpowiedzialny

Podmiot odpowiedzialny: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa tel. 22 691 39 00. Wytwórca: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa. Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA, Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie, ul. Szypowskiego 1, 39-460 Nowa Dęba, Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA, ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański.

1.4. Biotebal – dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka: zwykle 5 mg na dobę. Uwaga: lek należy stosować regularnie. Pominięcie zastosowania leku Biotebal Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

1.5. Biotebal – wskazania

Lek może być stosowany w wynikających z niedoboru biotyny przypadkach: wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmiernej łamliwości oraz stanów zapalnych skóry zlokalizowanych wokół oczu, nosa, ust. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

1.6. Biotebal – przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

2. Biotebal – informacje podstawowe

2.1. Biotebal – skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i pokrzywka.

2.3. Biotebal podczas ciąży

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.

2.4. Biotebal a karmienie piersią

Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

2.5. Biotebal z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Biotyna wpływa na niektóre metody wykonywania oznaczeń, czyli może zniekształcać niektóre wyniki badań laboratoryjnych, nie ma jednak wpływu na rzeczywiste wartości dotyczące hormonów, czynników, parametrów oraz leków we krwi. Dlatego przed wykonaniem badań (takich jak np. FT4, FT3, 25(OH)D, kortyzol, digoksyna, TSH, hCG, troponina, PSA) zaleca się przerwanie stosowania leku Biotebal na 3 dni przed planowanym badaniem, chyba że laboratorium wyda inne zalecenia w tym zakresie. Należy też pamiętać, że inne przyjmowane produkty, takie jak preparaty wielowitaminowe lub suplementy diety stosowane na poprawę włosów, skóry i paznokci mogą również zawierać biotynę i wpływać na wyniki badań laboratoryjnych. Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.

2.6. Biotebal przy nadciśnieniu

Brak informacji.

2.7. Biotebal a prowadzenie pojazdów

Właściwości biotyny oraz rodzaj stwierdzanych działań niepożądanych wskazują, że lek nie wpływa niekorzystnie na wykonywanie tych czynności.

2.8. Biotebal a alkohol

Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

2.9. Biotebal – przedawkowanie

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Biotebal. Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.

3. Biotebal – informacje dodatkowe

3.1. Gdzie kupić Biotebal

Biotebal dostępny jest w każdej aptece. Należy do grupy popularnych leków i jest dostępny w sposób powszechny. Zapytaj o Biotebal w najbliższej aptece.

3.2. Biotebal – cena, ile kosztuje Biotebal?

Cena opakowania Biotebalu uzależniona jest od wielkości opakowania i cennika apteki. O cenę Biotebalu zapytaj w ulubionej bądź najbliższej aptece.

3.3. Biotebal – zamienniki

Przedstawiamy listę zamienników Biotebalu. Przed wyborem zamiennika skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Zamienniki Biotebalu: Biotyna 300 mcg (tabletki), Monobiotin 5 Mg (tabletki).

3.4. Biotebal na receptę czy Biotebal bez recepty?

Biotebal dostępny jest bez recepty.

3.5. Biotebal – ulotka

Pobierz ulotkę Biotebalu

3.6. Biotebal – opinie

Poniżej przedstawiamy opinię użytkowników serwisu DataPharm na temat leku Biotebal. Jeśli posiadasz własną opinię o Biotebalu, podziel się nią z czytelnikami serwisu dodając komentarz.

5 thoughts on “Biotebal

  1. Przyjmowałam ten lek od dwóch tygodni i nasze wnioski są zadowalające. Lepsze od zamiennika. Od tego momentu tylko to lekarstwo!

  2. Przyjmowałem to lekarstwo od 5 dni i moje wnioski są pozytywne. Dużo lepsze od wcześniejszych zamienników. Od dziś tylko ten lek!

  3. Zażywałam to lekarstwo od miesiąca i moje spostrzeżenia są rewelacyjne. Lepsze od zamienników. Od dziś tylko to lekarstwo!

  4. Brałam to lekarstwo od tygodnia i moje wnioski są na plus. Znacznie lepsze od wcześniejszych zamienników. Od teraz wyłącznie to lekarstwo.

  5. Przyjmowałam ten lek od tygodnia i nasze efekty są pozytywne. Znacznie lepsze od zamiennika. Od dziś tylko to lekarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *